• Индустрија за третман на вода
 • Cationic-polyacrylamide
 • PAM-Anionic-Polyacrylamide-
Добредојдовте на нашата веб-страница

Па зошто OuBo Хемиски

 • професионална продуцент

  професионална продуцент

  О'Брајан Италија и производствена база Азија Пацифик - Кингдао OUBO Хемиски копродукции ,. Ltd е водечки производител на Polyacrylamide во светот. Ние сме со користење на биолошки методи за производство на polyacrylamide, која аплицираше за патент. Ние се стави сто милиони € 2 во истражување на годишно ниво за повеќе технички акумулација.
 • Обезбедување на квалитет

  Обезбедување на квалитет

  Глобална suppling синџир. Сите материјали се купени од целиот свет, нашите добавувачи се такви што SNF, SINOPEC, Ени и така натаму, сите производни линии се автоматски. Сите производи се во согласност со ISO9001, и секоја серија на производи ќе се тестираат за 3 пати пред доставување од страна на КК тим.
 • Специјализирани и ефикасно

  Специјализирани и ефикасно

  Ние специјализирана во производство Polyacrylamide за 8 години со супериорен квалитет и конкурентна цена. Нашиот технички тим се приклучат во пред-продажба, продажба и по процесот на продажба да ви помогнат, тестирање на избор на производ и продажбата на услуга по продажбата. Ние и ветуваме на: професионални технички тим да ви помогне да го направите вистинскиот избор.
 • Техничка поддршка

  Техничка поддршка

  Нашиот технички тим се приклучат во пред-продажба, продажба и по процесот на продажба да ви помогнат, тестирање на избор на производ и продажбата на услуга по продажбата. Ние и ветуваме на: професионални технички тим да ви помогне да го направите вистинскиот избор.

за нас

Кингдао Oubo Хемиски копродукции, Ltd е основана во 2011 година, која се наоѓа во слободната трговска зона на Кингдао, Кина слободен, а тоа е гранка на О'Брајан Италија, која е светски познатиот производител на polyacrylamide, а исто така и бизнис партнер на SNF . Системот на О'Брајан КК е строга и сеопфатна, во изминатите 10 години, стапката на раст на бизнисот е 10% годишно. Кингдао Oubo Хемиски копродукции, Ltd е многу обврски во квалитет, услуга и плаќаат поголемо внимание на влијанието на животната средина во текот на производството и примената полимер е.

 • нашите работилница
 • нашата лабораторија

Билтен

За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.
WhatsApp Онлајн Chat!